Dożywianie dzieci i młodzieży w szkole w Abong-Mbang (115/CHRYS)

Projekt: s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong-Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 4 440 €

Przekazana kwota 4 000 €

Opis

Dożywianie dzieci i młodzieży w szkole w Abong-Mbang.

Dożywianie dzieci młodzieży w szkole w Abong-Mbang w Kamerunie. Od kilku lat dzieci z naszej szkoły korzystają z dożywiania. Na zmianę kupujemy ryż z fasolą i rybami, a czasem chleb z czekoladą, mleko olej i inne. Ma to niezmierny wpływ na regularne uczęszczanie dzieci do szkoły, uodparnia na zachorowania, a bardzo często zapobiega omdleniom itp.
Dzięki temu, że dzieci otrzymują posiłek zanika problem zmęczenia przed zakończeniem godzin nauki w szkole. Wcześniej pojawiały się przypadki ucieczki dzieci ze szkoły. W godzinach popołudniowych i wieczornych młodzież, która uczy się w naszej salce misyjnej (a w mieście często jest brak prądu i światła) może skorzystać nie tylko z elektryczności, niektórych książek, ale również czasem może się posilić kubkiem mleka z kakao i kromka chleba.

Po kilkuletnim doświadczeniu dożywiania dzieci w szkole i pomocy młodzieży w naszej salce misyjnej są pozytywne zmiany. Dzieci są regularnie w szkole, w godzinach południowych nie dostrzegamy ucieczki w celu poszukiwania zdobyczy, aby coś włożyć do ust. Zauważamy również wzrost poziomu nauczania. Uczniowie są mniej zmęczeni, a nauczyciele również otrzymują talerz ryżu, bądź kubek mleka.
Dożywianie zapobiega wagarom, gdzie głodne dzieci za wszelką cenę chcą zaprazować przynajmniej na lokalne pączki. Młodzież również bardzo ceni sobie skromny posiłek, zwłaszcza w momentach  kiedy należy przygotować się do egzaminów.

Siostra Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Kosztorys projektu:

Ryż –  648 000 fcfa
Sardynki – 864 000 fcfa
Olej – 220 000 fcfa
Sól –  36 000 fcfa
Pomidory – 60 000 fcfa
Przyprawy – 50 000 fcfa
Mydło (12 sztuk) – 210 000 fcfa
Mleko (5 paczek) – 80 000 fcfa
Cukier (4 paczki) – 140 000 fcfa
Razem  2 628  000 fcfa

Koszt pomocy 4 440

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dożywianie dzieci młodzieży w szkole w Abong-Mbang