Dożywianie dzieci z przedszkola w Doume (210/PALLS)

Projekt: s. Fabiana Leitgeber, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego.
Misja: Doume, Kamerun.
Przekazana kwota: 3 600 €

 

Kontynuuj →

Opis

Dożywianie dzieci z przedszkola w Doume

Na misji w Doume pracuję od 19 lat i prawie tyle samo jestem odpowiedzialna za funkcjonowanie przedszkola katolickiego w tej miejscowości.

Nasza misja jest położona na terenie wschodnim tego kraju, gdzie lasy tropikalne powodują duże ilości chorób, zwłaszcza wśród dzieci. Rodziny żyją z uprawy roli, głównie bananów, manioku i orzeszków arachidowych. Ich pola są odległe o ok 15 km. Dzieci spędzają swoje ,,wakacje” i każdy ,,czas wolny” razem z całą rodziną na polach. Tam żyją w szałasach zdani na brak wody pitnej.

Także też dzieci przychodzą do naszych katolickich szkół. W przedszkolu mamy co roku 250 maluchów. Przybiegają one chętnie, bo jest tu czystko, przestronnie i są książki do kolorowania i zabawki. Dzieci przychodzą do przedszkola bez śniadania… brak prądu, gazu a głównie wody pitnej, którą trzeba przynieść z odległego źródła, nie pozwala na to, by rano zjeść przed wyjściem do przedszkola.  Jest też duża grupa dzieci- sierot wychowywanych przez babcie lub dziadków, a nawet prababcie. Dziadkowie w swoim zmęczeniu nie widzą potrzeb dzieci, które cierpią, często chorując na choroby tropikalne.

Bardzo proszę o wsparcie finansowe na:

  • -dożywianie wszystkich 250 dzieci w wieku przedszkolnym
  • -kubek mleka z paczkami dla 50 maluchów z najbiedniejszych rodzin
  • -zakup paczki świątecznych mundurków dla najbardziej zaniedbanych dzieci.

250 dzieci z katolickiego przedszkola w Doume prosi Was o pomoc w ulepszeniu ich życia codziennego. Generalnie wszystkie nasze rodziny są biedne, nie stać ich na opłacenie czesnego. Szkoły katolickie nie mają dodatkowego wsparcia od państwa, muszą więc utrzymać się same. Dlatego konieczna jest współpraca z ludźmi dobrej woli, którym sprawy misji leżą na sercu. W moich osobistych modlitwach, jak również w modlitwach tych wszystkich dzieci z naszego przedszkola, polecamy Bogu każdego Dobroczyńcę.

Niech Wam Bóg Błogosławi,
Siostra Fabiana. Siostra Pallotynka

Kosztorys :
Posiłki na cały rok szkolny dla 250 przedszkolaków :
-ryż
-orzechy
-sardynki
-ryby
-olej
-cukier
-mleko
-pączki

Kwota całej pomocy – 1 965 000 FR CFA
Dla 1 dziecka na 1 dzień – 72 FR CFA
Dla 250 przedszkolaków na 1 dzień – 18 194 FR CFA
Dla 250 przedszkolaków na 1 tydzień – 54 583 FR CFA
Dla 250 przedszkolaków na 1 miesiąc – 218 333 FR CFA

Razem, całkowita kwota pomocy dla 250 dzieci z przedszkola wynosi 5 000

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.