Dożywianie dzieci ulicy z Katmandu w Nepalu (01/KARTC)

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center
Misja: Katmandu, Nepal
Kwota projektu: 1 560 €

20,00 

Kontynuuj →

Opis

Dożywianie dzieci ulicy z Katmandu w Nepalu

Dożywianie dzieci ulicy z Katmandu w Nepalu. Po trzęsieniu ziemi w kraju panuje bieda, w niektórych miejscach większa niż przed trzęsieniem, z racji tego, że wielu ludzi straciło domy i pracę. Ponieważ nadchodzi zima, chcielibyśmy serwować naszym dzieciom dwa ciepłe posiłki dziennie, także zaopatrzyć je w ciepłe ubrania i koce.
W naszym domu dla dzieci posiadamy podstawowe wyposażenie do realizacji Projektu Pomocy – dożywiania w okresie zimowym. Planujemy zakup żywności i serwowanie dodatkowego ciepłego posiłku. Projekt przewiduje wzmożoną pomoc dzieciom w okresie zimowym. Łącznie zostanie nim objęte 14 dzieci w wieku od 3-13 lat.
Głównie opiekujemy się dziećmi pochodzącymi z niepełnych rodzin lub rodzin o ekstremalnie niskich dochodach (3-7 000 NPR/na rodzinę). Pomagamy w całym okresie wychowywania i rozwoju dzieci w obrębach edukacji, ubrania, gotujemy (serwujemy głównie ciepłe posiłki), opieka medyczna wg potrzeb i inne wg potrzeb

Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center

Kosztorys projektu:

Ciepły posiłek w okresie zimowym – 100 NPR
Ciepłe koce na zimę – 1268,61 NPR
Razem 163 360,56 NPR
Koszt pomocy 1 560

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.