Maszyny do szycia dla podopiecznych z Musongati (83/KARML)

Projekt:  s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Musongati, Burundi
Kwota projektu: 3507 €   Cena jednej maszyny do szycia: 167 €

Kontynuuj →

Opis

Pomóżmy spełnić marzenia młodych ludzi z Musongati! Właśnie kończą edukację i ruszają w dorosłe życie. Dzięki naszemu wsparciu będą mogli zacząć zarabiać na własne utrzymanie. Wystarczy, że podarujemy każdej z tych osób po maszynie do szycia. Liczy się każda pomoc młodzieży w Afryce!

Wyjście z biedy

Uczniowie pochodzą z biednych rodzin z okolicy misji. Część z nich brała udział w programie Adopcja Serca. Tego lata ukończyli naukę kroju i szycia. Aby rozpocząć pracę krawcowych i krawców, brakuje im urządzeń. Dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć zbiórkę funduszy dla tej zdolnej młodzieży. Wyciągnijmy do nich pomocną dłoń! Dzięki temu, będą mogli w niedalekiej przyszłości stać się w pełni samowystarczalnymi i niezależnymi osobami. Tacy jak oni będą mogli odmienić oblicze rodzinnych wiosek. Chociaż ich ojczyzna jest biedna, a dużo ludzi emigruje w poszukiwaniu zarobku do krajów ościennych, to umiejętności ani rąk do pracy nie brakuje. Nie ma natomiast niezbędnych urządzeń i środków potrzebnych na start działalności.

Marzenie nie do zrealizowania?

Młodzi podopieczni Sióstr Karmelitanek z Musongati wykazują duże zdolności w krawiectwie. Niestety, same zdolności nie wystarczą. Przyjdźmy na pomoc młodzieży w Afryce i obdarujmy tych 20 uczniów maszynami do szycia.  Będzie to piękny i niezapomniany start w dorosłość. Bo Burundi to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Liczne konflikty i fatalne decyzje często zmieniających się władz, pozostawiły głębokie ubóstwo i zacofanie. Wielu młodych mieszkańców kraju nie podejmuje edukacji, bo nie ma środków na utrzymanie. Maszyna do szycia jest w tych warunkach marzeniem niemal nie do zrealizowania. Rosnące bezrobocie i pogłębiający się kryzys ekonomiczny nie sprzyja młodym ludziom. Dlatego każda pomoc młodzieży w Afryce się przyda. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla tej inicjatywy.

s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, misja Musongati, Burundi

Kosztorys:

  1. Maszyny do szycia – 167 Euro sztuka – 21 uczniów – 3.507 Euro

RAZEM                                                                                                                   3.507 Euro

Koszt pomocy na jedną osobę: 167 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.