Pomóż chorym naprawiając samochód służący w ośrodku zdrowia w Abong-Mbang (133/CHRYS)

Projekt:  s. Nazariusza Żaczek, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 1150 €
Numer projektu: 133/CHRYS

Kontynuuj →

Opis

Pomóż chorym dzieciom w Afryce! Naprawa samochodu pracującego dla Ośrodka Zdrowia w Abong-Mbang w Kamerunie ułatwi transport chorych z odległych wiosek do szpitala. Dzięki Waszej pomocy tysiące chorych odczuje ulgę!

List od Siostry Nazariuszy

Jestem odpowiedzialna za przychodnię, gdzie samochód służy do przewozu chorych do szpitala. Ten sam pojazd jest także niezbędny do wyjazdowych konsultacji lekarskich i szczepień dokonywanych w odległych wioskach. Samochód jest także niezbędny w zakupie leków do przychodni w miastach. Ponieważ samochód ma już 10 lat jest niezbędny dokładny jego  przegląd i są potrzebne nowe opony. Za wszystko trzeba zapłacić. Dopiero po przeglądzie uzyskam fakturę pro-forma ze szczegółowym opisem co należy w samochodzie naprawić czy wymienić, aby był on bezpieczny.

Pomóżmy chorym w Abong-Mbang

W Ośrodku Zdrowia w Abng-Mbang leczą się tysiące ludzi w różnym wieku. Szpital przyjmuje chorych na malarię, niedożywione dzieci z anemią, a także ciężarne kobiety. Wiele z nich jest zarażonych wirusem HIV i ich nowo narodzone dzieci wymagają specjalnego wyżywienia, aby nie zostały zarażone. Ośrodek Zdrowia prowadzony przez Siostry jest jedynym miejscem świadczącym pomoc medyczną w okolicy. Na miejscu przeprowadzane są operacje. Do najbardziej chorych wysyła się pomoc lekarską karetką.

Pomóż chorym dzieciom

Właśnie ten samochód, który służy jako karetka potrzebuje usprawnienia. Dzięki sfinansowaniu kosztów przeglądu, nowych opon i przeprowadzeniu koniecznych napraw, korzystanie z transportu medycznego będzie bezpieczniejsze. Dzięki temu pomoc lekarska ma szansę uratować życie wielu ludziom. Twoje zaangażowanie realnie wpłynie na poprawę losu wielu ubogich i pokrzywdzonych przez los. Nie czekaj i pomóż chorym dzieciom w Afryce!

s. Nazariusza Żaczek,  Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, misja Abong Mbang

Kosztorys:

  1. przegląd samochodu i wycena ewentualnych napraw                           200.000 F
  2. zakup opon                                                                                                    480.000 F

Podsumowanie w miejscowej walucie – 680 000 franków cfa

Całkowity koszt projektu: 1150 €

Projekt zrealizowany – przekazana kwota 1039 €

Numer projektu: 133/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.