Zakup leków oraz urządzeń biurowych dla przychodni w Essiengbot, Kamerun (41/OPATR)

Projekt:  s. Annuncjata Waszewska, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej
Misja: Essiengbot, Kamerun
Kwota projektu: 3890€

 

Kontynuuj →

Opis

Pora zanieść pomoc Afryce Równikowej! W Essiengbot w Kamerunie działa ośrodek zdrowia, prowadzony przez siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej. Nasza przychodnia w Essiengbot wielokrotnie leczy chorych za darmo, bo niestety wielu chorych nie jest w stanie płacić za leki. Jednocześnie środki, jakimi dysponujemy są na tyle niewielkie, że ledwo starcza nam na zapłatę pensji dla pracowników ośrodka. Nie mamy też podstawowych sprzętów biurowych, nawet fotokopie dokumentacji medycznej musimy robić w stolicy.

Do kogo trafi pomoc?

Z pomocy, o którą proszę, będzie korzystać ludność, która leczy się w naszej przychodni, ale również obłożnie chorzy, starsi ludzie, którzy nie są w stanie opuścić rodzinnych wiosek. Suma, o którą prosimy, pozwoli na zakup leków i będzie stanowić półroczne zaopatrzenie naszej placówki. To dla nas bardzo dużo. Jeśli chodzi o sprzęty biurowe, to również będzie to pomoc dla wszystkich pacjentów, np. poprzez drukowanie deklaracji urodzeniowych, czy różnych innych dokumentów. Będziemy także mogły regularnie wywieszać w przychodni ważne informacje.

Jedyny szpital dla tysięcy ludzi

Pomoc finansowa na leki pozwoli nam zakupić leki na okres ok. 6 miesięcy, co pozwoli nam swobodnie leczyć naszych chorych, ale także ubogich i sieroty. Sprzęt biurowy, jak np. ksero, drukarka i laptop, umożliwią nam udoskonalić naszą pracę, jak i również udokumentować to, czym się na co dzień zajmujemy. Każda mama, która urodzi u nas, będzie przy wypisie dostawać deklarację urodzenia dziecka, co ułatwi jej potem wyrobić metrykę urodzenia w urzędzie. Niesiemy pomoc Afryce Równikowej i tysiącom chorych. Dołącz do nas i wesprzyj nas:

Kosztorys

  1. Leki (tabletki, syropy, zastrzyki) – 1 340 000
  2. Kserokopiarka, drukarka, laptop – 1 005 000

Podsumowanie –2 345 000 franków cfa

Całkowity koszt projektu: 3890 €

Projekt częściowo zrealizowany, na zakup leków przeznaczono 2000€

Z góry dziękuję już za Wasze ogromne serca i pomoc. Niech Dobry Bóg w swojej Opatrzności strzeże Was i Wasze rodziny, a Boskie Serce Jezusa niech będzie ucieczką, gdy trudno.

Z modlitwą i uśmiechem

s. Annuncjata Waszewska

Dyrektorka Przychodni w Essiengbot

 

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.