Pomóż głodnym dzieciom z przedszkola w Essiengbot! (42/OPATR)

Projekt:  s. Regina Kozioł, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej
Misja: Essiengbot, Kamerun
Kwota projektu: 3440 €
Numer projektu: 42/OPATR

Kontynuuj →

Opis

Zanieś pomoc dla głodującej Afryki! Na Twoje wsparcie oczekują maluchy z przedszkola we wschodnim Kamerunie. Ich rodzice są tak biedni, że maluchy często jedzą raz na 2 dni lub rzadziej. Dieta w tym regionie oparta jest głównie na manioku. Zwykle je się jeden posiłek dziennie, ale wielu rodziców nie stać nawet na to.

List od Siostry Reginy

Zwracam się z serdeczną prośbą o dofinansowanie dożywiania dzieci z przedszkola w Essiengbot w Kamerunie. Potrzeba dożywiania jest konieczna dla najmłodszych dzieci z przedszkola. Najedzone dzieci chętniej biorą udział w zajęciach.  Także ich rodzice są spokojni, zwłaszcza ci najubożsi, którzy nie zawsze mają możliwość dać dziecku kawałek manioku. W regionie jest wiele takich rodzin, które nie mają co włożyć do garnka. Dlatego pomoc dla głodującej Afryki jest tak ważna. Uratujmy dzieci przed głodem i zapewnijmy im godną egzystencję!

Ciepły posiłek motywacją do nauki

Od kilku lat dzieci z przedszkola w Essiengbot uczestniczą w projekcie dożywiania. Dzięki pomocy Maitri dzieci otrzymują posiłek, rosną ich motywacje do uczestniczenia w zajęciach przedszkolnych. Liczba dzieci wzrasta każdego roku. Dzieci przychodzą do szkoły i przedszkola wiedząc, że otrzymują skromny posiłek. Proszę także, by i ten rok był dla nich tą radością, tym bardziej, że często opuszczając rano dom nie jedzą i nie mają nic w kieszeni.

Obecnie mamy pod opieką 130 dzieci. Ta liczba stale rośnie. Proszę o pomoc dla głodującej Afryki. Dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie.

s. Regina Kozioł, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej, misja Essiengbot, Kamerun

Kosztorys:

  1. Mleko – 250 kg -700 000 franków CFA
  2. Cukier – 400 kg – 280 000 franków CFA
  3. Beguets – 750 000 franków CFA
  4. Cukierki – 70 000 franków CFA
  5. Ciastka – 90 000 franków CFA
  6. Ryby – 85 000 franków CFA
  7. Ryż 150 kg – 54 000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie: 2 029 000 franków CFA

Całkowity koszt projektu: 3442 €

Przyznano 3100€

Numer projektu: 42/OPATR

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.