Podaruj radość ubogim dzieciom z Abong-Mbang! (131/CHRYS)

Projekt:  s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 2220 € dla 420 dzieci 
Numer projektu: 131/CHRYS

Przekazana kwota 1000€

Opis

Zanieśmy pomoc dzieciom w Afryce! Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego, to święto obchodzone corocznie 16 czerwca. Mali uczniowie z Abong-Mbang w Kamerunie także chcą wziąć udział w tym święcie. Na przeszkodzie stoi brak środków. Pomóżmy im świętować Dzień Dziecka!

Smutny Dzień Dziecka

Święto afrykańskich dzieci upamiętnia tragiczne wydarzenia z przeszłości. Dzień ten przypomina masakrę dzieci w Soweto w RPA,  dokonanej w 1976 roku przez tamtejszy reżim rasistowski. Wówczas tysiące dzieci afrykańskich wyszło na ulicę w proteście przeciw niskiemu poziomowi edukacji i zażądało prawa do nauki w swoim języku. Policja zastrzeliła wtedy wiele chłopców i dziewcząt. Aby ich uczcić, ogłoszono 16 czerwca Dniem Dziecka Afrykańskiego. Mimo tragicznej historii, data 16 czerwca to okazja do radosnego święta, podobnie jak Dzień Dziecka obchodzony w Europie 1 czerwca. To także okazja, by zanieść pomoc dzieciom w Afryce.

Ponure dzieciństwo

Z powodu ogólnej biedy panującej w regionie, dzieci ze wschodniego Kamerunu nie mają możliwości, aby godnie świętować ten Dzień. Nie stać ich na udział w wycieczce, w domu jadają jeden posiłek dziennie. Pragniemy to zmienić! Pragniemy, aby dzieci, które uczęszczają do naszej szkoły św. Alojzego obchodziły Dzień Dziecka Afrykańskiego uczestnicząc w wycieczce lub pikniku szkolnym. Uczestnictwo pikniku i w wycieczce krajoznawczej mobilizuje dzieci do nauki i zajmowania pierwszych miejsc w klasie.  W trakcie pikniku organizowane są gry i zabawy, wręczane prezenty, a na koniec wspólny posiłek. Wycieczka krajoznawcza jest okazją do zobaczenia innego świata, ciekawych zwierząt i budowli. Dzieci mogą w ten sposób  doświadczyć wiele radości. Wielu ich kameruńskich rówieśników nie ma takiej okazji.

Planujemy jednorazową  akcję dla 280 dzieci ze szkoły św, Alojzego i dla 50 dzieci z parafii w okolicach 16 czerwca 2019

s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, misja Abong Mbang

Kosztorys:

Wycieczka (90 dzieci)

Transport – 360.000 F

Posiłki (3 dni) – 405.000 F

Dzień Dziecka Afrykańskiego (330 dzieci)

zabawka- 330 po 500 F – razem 165.000 F

posiłek – 330 po 500 F – razem 165.000 F

Słodycze i przygotowania – 230.000 F

RAZEM – 1.325.000 franków CFA

Całkowity koszt projektu: 2220 €

Numer projektu: 131/CHRYS

 Przekazana kwota 1000 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.