Nakarm głodne dzieci z Buraniro w Burundi (153/DUCHA)

Projekt: s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.
Misja: Buraniro, Burundi.
Zbierana kwota: 4 440 €
Numer projektu: 153/DUCHA

Opis

Wyślij pomoc głodującym dzieciom w Burundi! Wspieramy tam pokaźną gromadę dzieciaków poprzez program Adopcja Serca. Niestety Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia brakuje środków, by nakarmić wszystkie głodne dzieci. Apelujemy o pomoc!

Żywność, na którą nie wszystkich stać

W Burundi 90 % ludności żyje z rolnictwa. Tak jak na całym świecie, również tam występują anomalie pogodowe. W tym roku deszcze, wichury i grad zniszczyły uprawy. Do tego dołączyła się choroba słodkich ziemniaków, podstawowego pożywienia ludności. Te nieszczęścia spowodowały wzrost cen żywności. Wiele biedniejszych rodzin musi reglamentować żywność. Mnóstwo ludzi nie dojada, w tym niestety również dzieci. Choć nie grozi im śmierć głodowa, to jednocześnie tracą warunki do rozwoju, pogrążają się w apatii. Podarujmy im szczęśliwe dzieciństwo. Nawet niewielka pomoc głodującym dzieciom w Burundi pozwoli odmienić ich los.

Chcemy szkolić i karmić

Nasza pomoc, jaką dzieci otrzymują w programie Adopcji Serca, jest owocnie wykorzystywana na cele edukacyjne, czyli na zeszyty, mundurki, czesne i na ewentualne leczenie. Na żywność pozostaje niewielka kwota. Przy tak bardzo zawyżonych cenach jest to kwota niewystarczająca, tym bardziej, że pod opieką mamy sporą gromadkę dzieci. Pomocą będą objęte dzieci będące w Adopcji Serca. 80 dzieci ze szkoły podstawowej, 41 dzieci ze szkoły średniej i 12 ze szkoły życia. Razem 133 osoby. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup fasoli i ryżu. Każde dziecko będzie otrzymywało 5 kg fasoli i 1 kg ryżu raz w miesiącu przez cały rok (przez 12 miesięcy).

s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.

Kosztorys:

  1. Fasola 7.980  kg – po 1.200 – 9.576.000 F
  2. Ryż 1.596  kg – po 1.300 – 2.074.800F

RAZEM – 1.165.800 F

Koszt Pomocy – 4400 €

 Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.