Budowa kuchni i magazynu dla Ośrodka Zdrowia w Dimako, Kamerun (70/KARML)

Projekt:  s. Wirgilia Bondel, Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus
Misja: Dimako, Kamerun
Kwota projektu: 7780€

 

Kontynuuj →

Opis

Przyjdź na pomoc głodującym w Afryce Równikowej! Ośrodek Zdrowia w Dimako, w Kamerunie to jedno z niewielu miejsc świadczących opiekę medyczną dla tysięcy ludzi żyjących we wschodniej części kraju. Prowadzony przez Siostry Karmelitanki ośrodek niesie na co dzień pomoc dla chorych i ich rodzin.

Budujemy mimo przeciwności losu

Od kilku lat prowadzimy budowę nowego Ośrodka Zdrowia. Prace postępują naprzód w zależności od posiadanych przez nas środków finansowych. Został nam do wybudowania ostatni budynek, który mamy nadzieję wkrótce zacząć. Prosimy o pomoc w wybudowaniu kuchni zewnętrznej z małym magazynem oraz hangaru, który będzie służył dla rodzin naszych pacjentów, by czekając na swoich chorych mogli mieć miejsce na odpoczynek czy zjedzenie posiłku.

Zaatakowani przez choroby, ofiary wypadków

Od kilku lat w naszym Ośrodku Zdrowia prowadzimy możliwość internowania chorych, potrzebujących intensywnego leczenia. Najczęściej są to przypadki ciężkiej malarii, dzieci i dorosłych, ale także chorzy po wypadkach, są też kobiety przed albo po porodzie. Chorzy internowani mają zawsze opiekunów, bywa że przyjeżdżają z daleka z odległych wiosek, są więc zmuszeni zostać na terenie Ośrodka. W tej chwili nasze warunki dla chorych i ich opiekunów są bardzo skromne, nie dysponujemy ani kuchnią, ani innym miejsce, gdzie mogliby przygotować jakikolwiek posiłek dla swoich chorych i samych siebie. Najczęściej zostają w salach chorych, które i tak są małe i nie mogą spełnić podstawowych wymagań.

Pomóż nam poprawić warunki chorych i ich rodzin

Pragniemy przy pomocy MAITRI zbudować kuchnię zewnętrzną wraz z hangarem i magazynem, by umożliwić rodzinom i opiekunom naszych chorych przygotowanie posiłków i dać im miejsce, gdzie w ciągu dnia będą mogli spędzić czas oczekując wyjścia ze szpitala. Dzięki Twojej pomocy tysiące ludzi odczują poprawę swojego losu na lepsze. Rozbudowa szpitala ulży chorym i ich bliskim i pomoże świadczyć pomoc medyczną w lepszych warunkach. Wyślij pomoc głodującym w Afryce Równikowej i pomóż nam zmienić świat na lepsze!

Kosztorys:

  1. Cement, piasek, kamienie, żwir, drewno, farby 2 500 000
  2. Drut do wiązania, drut, gwoździe, produkt do drewna, kątowniki, prostowniki, śruby 385 000
  3. Transport 200 000
  4. Robocizna 1 500 000

Podsumowanie w miejscowej walucie 4 585 000 franków CFA

Przekazano: 2 500 €

s. Wirgilia Bondel Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.