Dodatkowa pomoc na zakup maszyn do szycia dla 21 osób z Musongati, Burundi (73/KARML)

Projekt:  s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Musongati, Burundi
Kwota projektu: 3500€

 

Kontynuuj →

Opis

Twoja pomoc materialna dla Afryki pomoże odmienić życie tych ludzi! Obdaruj ubogich Afrykanów urządzeniami, dzięki którym będą mogli nadać dobry kurs swojej egzystencji! Poprzez zakup maszyn do szycia dla 21 uczniów z Musongati będzie mogło zrealizować swe zawodowe marzenia i zarabiać pieniądze na utrzymanie pracą własnych rąk. Dzięki darowi z Polski będą mogły opanować zawód i otrzymają szansę na trwałe wydostać się z zaklętego kręgu biedy.

Komu możesz pomóc?

Oddajmy głos s. Krystynie Popławskiej z Musongati: “Pragniemy bardzo serdecznie prosić, o ile to będzie możliwe, o objęcie udziałem w programie Adopcja Serca oraz pomoc w zakupieniu maszyn do szycia dla 21 uczniów z Centrum Nauczania Zawodu” w Musongati, w Burundi. Wszyscy są w pierwszej klasie, którą rozpoczęli w październiku 2017, a ukończą szkołę we wrześniu 2019 roku. Został im 1 rok i 3 miesiące.”

Dar z Polski może zmienić ich życie

Podopieczni z Musongati w Burundi potrzebują pomocy materialnej, by móc w godny sposób wejść w dorosłe życie. Nauka w szkole pomogła im się rozwinąć intelektualnie, jednak by mogły wykorzystać wiedzę zdobyta w szkole, potrzebują maszyn do szycia. Ten niezbyt kosztowny podarunek pomoże im w przyszłości zarobić na swoje utrzymanie i wspomóc rodziny. Na terenach wiejskich, gdzie poza pracą na roli nie ma możliwości zatrudnienia jest to bardzo znacząca pomoc.

Zafunduj im dobry start w dorosłe życie

Burundi to kraj wstrząsany przez konflikty polityczne i kryzysy gospodarcze. Wielu spośród młodych ludzi nie jest w stanie kontynuować edukacji w szkołach i chwyta się jakiejkolwiek pracy. Rośnie bezrobocie. Dzięki pomocy z Polski, młodzież z Burundi będzie miała zapewniony dobry start w dorosłe życie. Maszyny do szycia pozwolą im rozwijać umiejętności i pracować w zawodzie. Państwa pomoc materialna dla Afryki może zmienić trudne realia życia dla 21 osób. Dzięki Maitri będą oni mogli zdobywać środki na własne utrzymanie, co pozwoli im godnie żyć. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc!

Koszt pomocy na jedną osobę: 167 €

Całkowity koszt projektu: 3500 €

Projekt zrealizowany – przekazana kwota 3150 €

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc dla naszych uczniów. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie od dzieci, nauczycieli i mojej wspólnoty.

Z siostrzaną modlitewną pamięcią

s. Krystyna Popławska

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.