Pomóż dotrzeć misjonarkom do dzieci z Adopcji Serca w Togo (45/KATAR)

Projekt:  s. Alicja Śpiewak, Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny
Misja: Guerin-Kouka, Togo
Kwota projektu: 1110€

 

Kontynuuj →

Opis

Zanieśmy pomoc misjom w Afryce! Misjonarki z Polski pracują m.in. na togijskiej prowincji. W okolicach Guerin-Kouka wyżynne bezdroża stanowią trudną przeszkodę w dotarciu do wszystkich podopiecznych programu Adopcja Serca. Dlatego Siostry ze Zgromadzenia Św. Katarzyny proszą o pomoc w zakupie motocykla.

Czas wymienić zabytkowy motor na nowy

Tropikalny klimat Togo sprawia wrażenie wakacyjnego raju. Jednak tamtejsza rzeczywistość to trudne do pokonania pogórza z piaszczystymi, nierównymi drogami. Pokonanie nawet krótkich odcinków między tamtejszymi miejscowościami to niekiedy wielogodzinna wyprawa. Dlatego Siostry używają motoru do kontaktu z podopiecznymi programu Adopcja Serca, którzy są rozrzuceni po okolicy. Jednak w średniej temperaturze osiągającej 30 °C przestarzały sprzęt ciągle odmawia posłuszeństwa.

Wielokilometrowe bezdroża

Dzieci, które uczestniczą w programie Adopcji Serca mieszkają w różnych miejscowościach północnego Togo. Najczęściej przebywają w rodzinnych wioskach.  Wizyty w miejscach zamieszkania i szkołach zapewniają skuteczną pomoc w realizacji programu Adopcji Serca. Do dzieci najłatwiej dotrzeć jadąc motocyklem. Do pokonania są często dziesiątki kilometrów. Motocykl, który aktualnie posiadają misjonarki z Guerin-Kouka jest już zużyty, a naprawy nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dlatego prosimy o pomoc misjom w Afryce!

Potrzeba motocykla, kasków i peleryn

Potrzebny jest motor damski, dwa kaski, peleryny przeciwdeszczowe. Potrzebne będzie również ubezpieczenie oraz tablica rejestracyjna. Nowoczesny motor będzie lepiej znosił pory deszczowe, które w Togo trwają od kwietnia do lipca i od września do listopada. Wszędobylski pył na piaszczystych drogach będzie miał mniejsze możliwości zacięcia silnika. Nowy motor pozwoli na kontakt z prawie 300 dziećmi uczestniczącymi w programie Adopcja Serca.

Kosztorys:

  1. Motor damski 550 000 franków CFA
  2. Tablica rejestracyjna 30.000 franków CFA
  3. Ubezpieczenie roczne 35.000 franków CFA
  4. Kaski 2 sztuki 40.000 franków CFA
  5. Peleryny przeciwdeszczowe 2 szt. 10.000 franków CFA

RAZEM 655.000 franków CFA

Całkowity koszt projektu: 1110 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.