Podaruj maszyny do szycia ubogiej młodzieży z Burundi! (80/KARML)

Projekt:  s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Gitega – Songa, Burundi
Kwota projektu: 3340€

Koszt jednej maszyny do szycia 167€ (ok. 750 zł)

 

Kontynuuj →

Opis

Czas przyjść na pomoc młodej Afryce! Wystarczy niewielkie wsparcie z Twojej strony, a 20 młodych Afrykanczyków będzie mogło spełnić marzenia i dobrze wystartować w dorosłe życie. Dzięki życzliwej dłoni wyciągniętej przez darczyńców w Polsce, młodzież z Gitega-Songa będzie mogła zmienić warunki życia na lepsze.

Kto potrzebuje wsparcia?

Oddajmy głos Siostrze Zuzannie Masłoń, która pracuje w misji Gitega-Songa w Burundi. “Zwracam się z prośbą o pomoc w zakupie maszyn do szycia dla 20 uczniów. Wszyscy pochodzą z ubogich rodzin. Nasza szkoła, którą ta młodzież niebawem ukończy, da im umiejętność  kroju i szycia. Młodzi zdobywają u nas zawód krawcowej i krawca. Jednak aby pracować w tym wyuczonym zawodzie, każdy z uczniów musi posiadać własną maszynę do szycia. W warunkach afrykańskich to drogi zakup i nie stać na nią naszych wychowanków. Pomoc w zakupie takiej maszyny da im możliwość wyrwania się z biedy. Posiadając takie urządzenia, będą mogli zarabiać na życie pracą własnych rąk. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc młodej Afryce.”

Pomóżmy im wystartować w dorosłość

Ich ojczyzna jest wstrząsana przez konflikty i kryzysy. Z braku środków do życia, młodzież nie jest w stanie kontynuować kształcenia i szuka jakiejkolwiek pracy, by zapewnić chleb. Mimo to rośnie bezrobocie. Ludzie bez wykształcenia mają najtrudniej. Dzięki pomocy z Polski, nasi podopieczni będą mieć zapewniony dobry start w dorosłe życie. 20 uczniów szkoły w Gitega-Songa może wyjść na prostą i pociągnąć w ten sposób kolejnych, trwale zmieniając obraz okolicy. Dzięki darczyńcom Maitri wyrwą się z biedy. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc młodej Afryce!

s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, misja Gitega-Songa, Burundi

Kosztorys:

maszyna do szycia – 167 Euro – dla 20 uczniów – 3340 Euro

RAZEM 3340 Euro

Koszt pomocy na jedną osobę: 167 €

Przekazano: 3000 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.