Dożywianie dzieci w żłobku w Bertoua-Tigaza w Kamerunie (85/PASJO)

Projekt:  s. Norberta Banaszak, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa
Misja: Bertoua-Tigaza (Kboglota), Kamerun
Kwota projektu: 1 320 €uro

Podaruj 1 €uro (4,50 zł) na dzienne wyżywienie dziecka w żłobku

4,50 

Kontynuuj →

Opis

1 €uro kosztuje dzienne wyżywienie dziecka w żłobku

Przyjdź na pomoc niedożywionym dzieciom w Afryce! Żłobek w misji Bertoua – Tigaza karmi maluchy z okolicy, których rodzice nie mają na jedzenie. Bez pomocy z Polski dzieło Sióstr Pasjonistek jest bardzo utrudnione. Potrzebujemy Waszego wsparcia. Stosunkowo niewielka kwota pomoże wykarmić kilkadziesiąt maluchów ze Wschodniego Kamerunu.

Komu pomagamy?

Od kilku lat w misji Bertoua-Tigaza (Kboglota) prowadzimy żłobek ”Aniołów Stróżów’. Jak pisze Siostra Norberta: “Ośrodek działa od września do końca lipca z przerwą w sierpniu. Przyjmujemy dzieci w wieku od trzech miesięcy do trzech lat. Niektórzy rodzice opłacają pobyt dziecka, ale są i takie maluchy, które pochodzą z bardzo biednych rodzin. Tych ostatnich nie stać na opłaty i wydajemy im darmowe posiłki. Niestety zdarza się też, że ich matki nadal są uczennicami. Najmłodsza z mam naszych podopiecznych skończyła niedawno 15 lat. Właśnie tym dzieciom chcemy pomóc i potrzebujemy w tym dziele Waszego wsparcia.” Zanieś pomoc niedożywionym dzieciom w Afryce!

Czego potrzeba?

Na dzień dzisiejszy do żłobka zostało zapisanych 23 dzieci, lecz liczba ta na pewno się zwiększy, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Okolice misji to biedny region. Wschodni Kamerun jest porośnięty buszem, niewiele tu przejezdnych dróg. Mieszka tu wiele rodzin rozbitych i wiele sierot, którym trzeba pomóc, bo inaczej będą głodować. Podstawą dobrego rozwoju dziecka jest regularne odżywianie, a my chcemy, aby te dzieci mogły rosnąć i normalnie się rozwijać. Te dzieci mogą stać się pokoleniem, które odmieni oblicze tej ziemi. Zadbajmy o ich lepszą przyszłość.  Wspólnie z Siostrami Pasjonistkami podaruj pomoc niedożywionym dzieciom w Afryce!

Kosztorys projektu na 11 miesięcy:

  1. zakup mleka, cukru, makaronu, sardynek, ryżu itp.             726 000 Fr
  2. drewno do kuchni                                                                          60 000 Fr

Podsumowanie w miejscowej walucie: 786 000 franków kameruńskich

Całkowity koszt projektu: 1320 €   tj. ok 1 €uro na dzienne wyżywienie dziecka

Projekt zrealizowany – przekazana kwota 1200 €

s. Norberta Banaszak, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa

 

Stowarzyszenie Ruchu MAITRI  przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.