Pomoc niepełnosprawnemu dziecku z Kamerunu (123/ANIOL)

Projekt:  s. Mirosława Leszkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Esseng, Kamerun
Kwota projektu: 670€

Kontynuuj →

Opis

Prosimy o przyjście na pomoc niepełnosprawnemu dziecku z Afryki. Dzięki ofiarności darczyńców z Polski chcemy sfinansować specjalną szkołę z internatem dla podopiecznego programu Adopcja Serca o imieniu Bouogou Pascal. Chłopiec jest po operacji szpotawych nóg oraz sześciomiesięcznej rehabilitacji w szpitalu dla niepełnosprawnych w Yaounde. Powoli zaczyna chodzie samodzielnie, ale wciąż jeszcze w szynie ze specjalnymi butem ortopedycznym.

Urodzony z deformacją

Pascal Bouogou pochodzi z wielodzietnej, poligamicznej rodziny: dziewięć dzieci i rodzice. Rodzina utrzymuje się z trudem, uprawiając orzeszki ziemne, kakao, maniok. Chłopiec ma 6 lat, urodził się z deformacją nóg – szpotawe stopy. Obecnie jest po operacji, otrzymał buty ortopedyczne i przez okres 6 miesięcy odbywał intensywne ćwiczenia rehabilitacyjne w szpitalu dla niepełnosprawnych w Yaounde. Jego leczenie było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Maitri. Dziecko powoli zaczyna chodzić samodzielnie. Niestety, będąc w domu, rodzice i rodzeństwo zaniedbali codzienne ćwiczenia chodzenia, co spowodowało brak postępu u Pascala.

Bez stałej opieki nie ma szans

Dlatego od listopada 2018 roku Pascal Bougou przebywa on w specjalnej szkole z internatem w Bertoua. Podopieczny ma dobrą opiekę na miejscu, dobrze się tam czuje i robi postępy. Tym bardziej, ze miał on także trudności z mową. Szkoła ta daje możliwość dobrego rozwoju intelektualnego i nabycia większej samodzielności i sprawności fizycznej. Dwa razy w tygodniu jest poddawany masażom i ćwiczeniom rehabilitacyjnym. Od 2018 roku Pascal jest podopiecznym Adopcji Serca. Niestety środki finansowe z Adopcji są niewystarczające na pokrycie kosztów szkoły w internatem. Pascal ma szansę poruszać się o własnych siłach. Potrzebuje jednak stałej opieki kineterapeuty i motywacji do ciągłych ćwiczeń. Jesteśmy w stanie mu ją zapewnić tylko dzięki ofiarności darczyńców Maitri. Z góry dziękujemy za pomoc niepełnosprawnemu dziecku.

Kosztorys:

  1. czesne za szkołę 10 miesięcy po 38.500 – 385.000 CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie – 385.000 franków CFA

Wnioskowana kwota : 670 €

Przekazana kwota: 600 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.