Pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Rwandy (121/ANIOL)

Projekt: s. Agnieszka Czajkowska,  Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 4731 €

 

Kontynuuj →

Opis

Wesprzyj wykluczonych!

Przyjdź na pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Rwandy. Niepełnosprawność w Afryce to stygmat wykluczenia. Nie mogą liczyć na pomoc państwa, lokalnej społeczności, a niekiedy także swoich rodzin. Bez pomocy z zewnątrz skazane są na bardzo trudne warunki życia, a nawet walkę o przeżycie. Siostry od Aniołów stale wspierają dzieci z niepełnosprawnością fizyczną, ale bez naszej pomocy nie będą w stanie zapewnić im godnych warunków. Prowadzimy dla nich specjalny program pomocowy Adopcja Medyczna. Prosimy o dodatkowe wsparcie.

Podarujmy im dach nad głową

Nyakinama leży w najgęściej zaludnionym regionie Rwandy, gdzie trudno o pracę i jest sporo biedy. Wiele osób emigruje do pracy za granicę. Zdarzają się rozbite rodziny. Mężowie pozostawiają żony, zwłaszcza te z niepełnosprawnym potomstwem. Bez pomocy polskich misjonarek wiele dzieci niepełnosprawnych byłoby skazanych na żebractwo. Wsparcie Sióstr od Aniołów pozwala im na podjęcie rehabilitacji i uczestnictwo w zajęciach szkoły integracyjnej. W tym celu konieczne jest opłacenie internatu dla 15 dzieci z Nyakinama. Przyda się każda, nawet niewielka pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Rwandy.

Dzieci chcą chodzić do szkoły

Siostra Agnieszka Czajkowska z misji Nyakinama prosi o dofinansowanie opłat za internat dla dzieci niepełnosprawnych. Wszystkie z nich są objęte programem Adopcji Medycznej. Są to głównie dzieci z kalectwem fizycznym. Niektóre z nich pragną uczęszczać do szkoły, zdobywać wiedzę, tak jak inne zdrowe dzieci. W ich przypadku potrzebna jest specjalna szkoła integracyjna, z internatem z warunkami dostosowanymi dla niepełnosprawnych dzieci. Niestety, opłaty tego rodzaju szkołę są wysokie. Ich rodziców nie stać na opłacenie czesnego. Bez naszej pomocy niepełnosprawne dzieci z Nyakinama będą skazane na wykluczenie. Zanieśmy pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Rwandy. Liczy się każde, nawet niewielkie wsparcie dla tych dzieci, które bardzo pragną się uczyć.

Kosztorys:

  1. Opłata za internat 322 Euro dla 14 dzieci 4.731 Euro

Podsumowanie kosztów: 4731 Euro

s. Agnieszka Czajkowska,  Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Koszt Pomocy – 4731 €

 Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Rwandy