Wesprzyj leczenie ubogich Pigmejów z Djouth w Kamerunie (127/CHRYS)

Projekt:  s. Donata Zofia Krupa, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Djouth, Kamerun
Kwota projektu: 3300
Numer projektu: 127/CHRYS

Kontynuuj →

Opis

Potrzebna pomoc w uleczeniu Afryki! Wesprzyj leczenie chorych z marginalizowanej społeczności Pigmejów. Mieszkają wokół misji w Djouth i żyją praktycznie poza społeczeństwem. Nie tylko nie stać ich na wysokie opłaty za leczenie, ale również często głodują. Przywróćmy im należną godność!

List od Siostry Donaty Zofii Krupy

Nasza misja położona jest w środku tropikalnego lasu. Ludność, która tam zamieszkuje nie ma możliwości pracy zarobkowej. Żyją z owoców lasu i upraw rolnych. Większość to Pigmeje, których  nie stać na uiszczenie opłat za leczenie, ewakuację chorych do szpitala, interwencje chirurgiczne, czy też usuwania komplikacji przy porodach- w tym cesarskich cięć oraz transportu pacjentek do szpitala do miasta, które jest położone aż o 150 km od misji w Djouth.

Żyją poza społeczeństwem

Projekt będzie realizowany w przychodni w misji w Djouth. Skorzysta z niego około 300 osób, w większości Pigmeje. Przewidziana pomoc na osobę to  6550 franków CFA, przewidziany czas realizacji projektu to okres od września 2018 do sierpnia 2019 roku. Ludzie, którym pomożemy żyją na marginesie społeczeństwa. Pogardzani z powodu pochodzenia, najmują się do prac, których inny nikt nie chce wykonywać. Żyją nawet jak na warunki afrykańskie bardzo ubogo, mają problemy z zaspokojeniem elementarnych potrzeb. Dlatego w misji Djouth, gdzie prowadzimy program leczenia, część z otoczonych opieką to Pigmeje. Twoje wsparcie i zaangażowanie da im znaczącą poprawę warunków życia. Twoja pomoc w uleczeniu Afryki ma znaczenie!

Kosztorys projektu:

1. Zakup lekarstw – 355 000 franków CFA

2. Zakup lekarstw – 300 000 franków CFA

3. Pomoc w leczeniu malarii i innych chorób w miejscowym ośrodku – 84 osoby – 5000 franków CFA

4. Interwencje chirurgiczne – 235 000 franków CFA

5. Transport chorych do szpitala – 655 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie: 1 965 000 franków CFA

Całkowity koszt projektu: 3300 €

Projekt częściowo zrealizowany – przekazana kwota 2000 €

s. Donata Zofia Krupa

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Numer projektu: 127/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.