Program dożywiania dzieci z Rwandy i DR Kongo (205/PALLS)

Projekt: s. Marta Litawa, Siostry Pallotynki
Przeznaczenie środków: wsparcie dla ośrodków dożywiania głodujących dzieci
Miejsca:
Masaka, Gikondo, Ruhango, Kibeho (Rwanda), Rutshuru (Demokratyczna Republika Konga)
Kwota projektu: 18 890 € –
dzienna porcja preparatów odżywczych kosztuje prawie 5 zł, za te pieniądze kupimy ok 20 tys. porcji

 

Kontynuuj →

Opis

Program dożywiania dzieci z Rwandy i DR Kongo

Pomoc finansowa na dożywanie dzieci z Rwandy w ośrodkach dożywiania w Masaka, Ruhango, Gikondo i Kibeho oraz w Rutshuru w DR Kongo. Ośrodki dożywiania, które prowadzimy przy naszych ośrodkach zdrowia powstały na wyraźną potrzebę miejscowej ludności. Najbardziej pokrzywdzone są dzieci zwłaszcza te, gdy matka oczekuje kolejnego dziecka i nie może karmić piersią dziecka, które jest jeszcze małe, w ten sposób pozostawione jest strasznemu losowi biedy i wyniszczenia.

Do każdego ośrodka przychodzą dziennie dziesiątki biednych, zagłodzonych dzieci, które nie mają środków do życia, bardzo wielu jest w strasznym stanie zagłodzenia i wiele z nich jest zagrożonych śmiercią z powodu braku pomocy. Realizacja programu dożywiania dzieci do 5 lat pozwala ratować życie najbardziej pokrzywdzonym przez los głodu, braku żywności, a innym umożliwi szybszy powrót do zdrowia. Przyczyni się również do skutecznego przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się niektórych chorób gruźlicy, AIDS, epidemii cholery, zapalenia opon mózgowych.

Ważenie dziecka w ośrodku dożywiania w Masaka w Rwandzie

Cele pomocy:
– udostępnić możliwości dożywiania dla dzieci zagłodzonych
– zmniejszyć śmiertelność kobiet i dzieci
– zmniejszyć liczbę niedorozwoju dzieci spowodowaną złym żywieniem lub brakiem pożywienia
-ulepszyć struktury nauczania higieny i żywienia dzieci

Program dożywiania głodujących to wsparcie dla ubogich afrykańskich dzieci w szkołach, przedszkolach i ośrodkach dożywiania prowadzonych przez misjonarki współpracujące z Ruchem MAITRI. W swoich rodzinach dzieci jadają zazwyczaj raz dziennie wieczorem, dlatego są głodne i niedożywione. Celem akcji dożywiania jest powstrzymaniu rozwoju chorób związanych z długotrwałym niedożywieniem i głodem. Program prowadzi Zgromadzenie Sióstr Palotynek, poprzez specjalistyczne programy dożywiania głodujących, działające przy pięciu ośrodkach zdrowia, prowadzonych przez Siostry w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga. Wymieniona kwota jest rozdzielana pomiędzy ośrodki i przeznaczona na finansowanie programu przez cały rok. Jak informuje nas Siostra Marta Litawa SAC z Rwandy ośrodki zdrowia działają w opisanych niżej warunkach:

“Każdy z nich prowadzi następujące usługi: serwis laboratoryjny, opatrunkowy i zabiegowy, chorych na gruźlicę, badania dzieci niedożywionych oraz serwis badań/ konsultacji przedporodowych. Codziennie do każdego ośrodka przychodzi ponad kilkadziesiąt dzieci w różnym stanie zagłodzenia. We wszystkich ośrodkach oprócz dzieci z objawami niedożywienia przyjmowane są również dzieci chorych z HIV i również chorych na gruźlicę. Dzięki Waszej pomocy oprócz dostarczenia żywności najbiedniejszym dzieciom płacimy ubezpieczenie na jeden rok, tak aby mogły leczyć się w ciągu roku, robić badania i pobierać leki, a w razie wypadku korzystać również ze szpitala. Jest to nieoceniona pomoc, zwłaszcza w ciężkich przypadkach choroby czy wypadku losowego.” Czytaj więcej: Bóg pomnaża Wasze gesty solidarności

S. Marta Litawa, Siostry Pallotynki

Kosztorys projektu
fasola – 1 440.000frRw
mleko w proszku – 3.360.000 frRw
mąka – 3 600.000frRw
ryż – 1 600.000 frRw
olej – 1 200.000 frRw
mleko dla niemowląt – 3.428.000 frRw

Koszt Pomocy – 18 890 €

Program dożywiania dzieci

Program dożywiania dzieci z Rwandy i DR Kongo

Wpłaty na ten cel prosimy kierować na rachunek:

-wpłaty w złotówkach:  34 1240 1255 1111 0010 4395 6330
-wpłaty w €uro:  PL 33 1160 2202 0000 0002 5567 7854
kod SWIFT: BIGBPLPW

Nazwa Rachunku: Stowarzyszenie Ruchu MAITRI

Tytuł wpłaty:  Program dożywiania  dzieci (205/PALLS)

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.