pomoc Afryce

Program dożywiania głodujących dzieci w krajach Afryki

Przeznaczenie środków: wsparcie dla ośrodków dożywiania głodujących dzieci
Pomocy dostarcza:  Zgromadzenie Sióstr Pallotynek
Miejsca: Gikondo, Ruhango (Rwanda), Goma, Rutshuru (Demokratyczna Republika Konga)
Zbierana kwota: 14 500 € –  dzienna porcja preparatów odżywczych kosztuje ok 5 zł, za te pieniądze kupimy ok 13 tys. porcji

Suggested Price: 10,00 zł

Kontynuuj →

Opis PROJEKTu

PROGRAM DOŻYWIANIA GŁODUJĄCYCH DZIECI w KRAJACH AFRYKI

Program dożywiania głodujących dzieci
Ważenie okresowe dziecka w ośrodku dożywiania w Masaka w Rwandzie

Program dożywiania głodujących dzieci to wsparcie dla ubogich afrykańskich dzieci w szkołach, przedszkolach i ośrodkach dożywiania prowadzonych przez współpracujące z Ruchem MAITRI misjonarki. W swoich rodzinach dzieci jadają zazwyczaj raz dziennie wieczorem, dlatego są głodne i niedożywione. Celem akcji dożywiania jest powstrzymaniu rozwoju chorób związanych z długotrwałym niedożywieniem i głodem. Program prowadzi Zgromadzenie Sióstr Palotynek, poprzez specjalistyczne programy dożywiania głodujących, działające przy pięciu ośrodkach zdrowia, prowadzonych przez Siostry w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga. Wymieniona kwota jest rozdzielana pomiędzy ośrodki i przeznaczona na finansowanie programu przez cały rok. Jak informuje nas Siostra Marta Litawa SAC z Rwandy ośrodki zdrowia działają w opisanych niżej warunkach:

„Każdy z nich prowadzi następujące usługi: serwis laboratoryjny, opatrunkowy i zabiegowy, chorych na gruźlicę, badania dzieci niedożywionych oraz serwis badań/ konsultacji przedporodowych. Codziennie do każdego ośrodka przychodzi ponad kilkadziesiąt dzieci w różnym stanie zagłodzenia. We wszystkich ośrodkach oprócz dzieci z objawami niedożywienia przyjmowane są również dzieci chorych z HIV i również chorych na gruźlicę. Dzięki Waszej pomocy oprócz dostarczenia żywności najbiedniejszym dzieciom płacimy ubezpieczenie na jeden rok, tak aby mogły leczyć się w ciągu roku, robić badania i pobierać leki, a w razie wypadku korzystać również ze szpitala. Jest to nieoceniona pomoc, zwłaszcza w ciężkich przypadkach choroby czy wypadku losowego.” Czytaj więcej: Bóg pomnaża Wasze gesty solidarności.