Wesprzyj dożywianie dzieci w Nepalu! (05/KARTC)

Projekt:  Aleksandra  Kurnicka, Karunika Tuition Center 
Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 10 680 €
Numer projektu: 05/KARTC

Kontynuuj →

Opis

Przez całą zimę wspieraliśmy dożywianie dzieci z ubogich rodzin w Karunika Tuition Center w Nepalu. Chcemy poprosić o dalszą pomoc.

Pozwólmy im poczuć sytość

Efekty akcji dożywiania przeszły nasze oczekiwania. Program okazał się ogromnym sukcesem i trudno wyobrazić sobie teraz życie dzieci bez niego. Niestety, ciepły posiłek to w wielu rodzinach wciąż luksus, na który nie mogą sobie pozwolić codziennie. W Nepalu prawie 40 proc. dzieci jest niedożywionych. Ten stan nie grozi śmiercią głodową, ale utrudnia rozwój młodym, kształtującym się organizmom. Z kolei aż 10 proc. dzieci w kraju głoduje. Dlatego nasz akcja jest bardzo potrzebna i prosimy o dalsze dożywianie dzieci z ubogich rodzin.

List z Nepalu

Także dzięki Twojemu wsparciu udało się nakarmić 55 dzieci przez zimę Codziennie otrzymywały ciepły posiłek i nie chodziły głodne. Otrzymaliśmy list z podziękowaniami od Aleksandry Kurnickiej z Karunika Tuition Center:
“Składamy podziękowania dla ofiarodawców, osób i instytucji, które wsparły, czy też chciałyby kontynuować wsparcie programu. Mamy zapasów na kolejne dziesięć dni po przerwie wakacyjnej, czyli na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w kwietniu. Wdzięczni jesteśmy, że udało się dożywiać tak dużą grupę dzieci. Pierwszego dnia dzieci jadły jak małe smoki, brały po 9 dokładek! Program dożywiania okazał się ogromnym sukcesem i trudno wyobrazić sobie teraz życie dzieci bez niego. Bardzo prosimy o kontynuację programu dożywiania!”

Kogo wspólnie karmimy?

Jeżeli dołączysz do pomagających, będziesz mieć swój udział w dożywianiu grupy 55 dzieci z Kathmandu. Posiłki wydawane są dla grupy dzieci w wieku od lat 5-9. Wszystkie pochodzą z bardzo biednych rodzin. Wydajemy dla nich pełny ciepły posiłek – tzw. nepali tarkari, czyli ryż, soczewica i warzywa.  Szczęśliwe, nakarmione buzie sprawiają nam ogromną radość. Dzięki akcji dożywiania więcej dzieci bierze też udział w zajęciach szkolnych.

Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center

Kosztorys:

  1. Codzienne, ciepłe posiłki dla dzieci w stacjonarnej placówce Karuniki – 14 dzieci – 110 NPR przez 90 dni – 138.600 NPR
  2. Dożywianie dzieci z Dadikhel – 8 dzieci – 110 NPR przez 90 dni – 79.200 NPR
  3. Ciepły, pełnowartościowy posiłek dla dzieci z Dakshinkali – 10 dzieci – 110 NPR przez 90 dni – 99.000 NPR
  4. Pełnowartościowy, ciepły posiłek dla dzieci z Dakshinkali, dzieci bezdomne – 9 dzieci – 110  NPR  przez 90 dni –  128.100 NPR

RAZEM 444.900 NPR

Podsumowanie w miejscowej walucie: 444.900 rupii nepalskich NPR

Wnioskowana kwota : 10 680 €

Numer projektu: 05/KARTC

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.