Zakup leków dla ośrodka zdrowia Dimako, Kamerun (51/KARML)

Projekt: s. Krescencja Konderak, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek
Misja: Dimako, Kamerun
Kwota projektu: 5 556 €

20,00 

Kontynuuj →

Opis

Pomoc finansowa na zakup leków dla Ośrodka Zdrowia

Zakup leków dla ośrodka zdrowia w Dimako, Kamerun. Od ponad 10 lat nasze zgromadzenie posługuje w Dimako. Jednym z prowadzonych dzieł jest ośrodek zdrowia, który służy pomocą medyczna miejscowej ludności, a także chorym, którzy przychodzą z pobliskich wiosek. Ponieważ leki są bardzo drogie, chorzy często nie są w stanie pokryć całego leczenia, zwłaszcza biedni i pigmeje, dlatego nasz ośrodek zdrowia chcąc wypełnić dobrze swoją misje napotyka na trudności finansowe, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakup leków.

W bieżącym miesiącu zacznie funkcjonować nowo wybudowana sala pediatrii w naszym ośrodku zdrowia, więc będziemy mogli objąć opieką medyczną większa ilość dzieci, zwiększy się również ilość potrzebnych leków, dlatego w tym roku zwracam się do Was z prośbą pomoc finansową, które pomogą nam pokryć koszt zakupu leków na około cztery miesiące.

Dzięki Waszej pomocy na zakup leków, a także wsparciu w leczeniu chorych nie mających środków finansowych, nasz ośrodek zdrowia może dobrze funkcjonować i być zawsze gotowym, aby służyć pomocą tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu choroby, ulegli wypadkom drogowym, których jest tutaj bardzo dużo, a ponieważ nasz dyspanser jest blisko głównej drogi, więc jest pierwszym miejscem szukania ratunku.

W imieniu naszych chorych korzystających z waszej pomocy a także całego personelu medycznego pragnę Wam z serca podziękować i zapewnić o naszej pamięci w modlitwie.

Siostra Krescensja Krystyna Konderak, Siostra Karmelitanka Dzieciątka Jezus

Kosztorys projektu:

Zakup Lekarstw na 4 miesiące leczenia – 3 305 000 fcfa

Koszt pomocy – 5 556 Euro

Przekazana kwota – 2500 €

Zakup leków dla ośrodka zdrowia

 

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.