Zakup zamrażarki i baterii słonecznych dla misji Ndelele (81/PASJO)

Projekt: s.Teodora Grudzińska, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa
Misja: Ndelele, Kamerun
Kwota projektu: 4 000

Kontynuuj →

Opis

Zakup zamrażarki i baterii słonecznych dla misji Ndelele

Zakup zamrażarki dla misji Ndelele. Nasze zgromadzenie zamierza kupić małą zamrażarkę (która działa na plaki słoneczne i akumulatory) oraz kupno wszystkiego koniecznego do jej funkcjonowania.

Nasze miasto Ndelele w Kamerunie nie posiada prądu elektrycznego i nie zanosi się, żeby kiedyś to nastąpiło. Ndelele leży na wschodzie – terenie całkowicie zaniedbanym,bez dróg. Wspólnota nasza już otrzymała od Ofiarodawców Maitri pomoc dla Przychodni Zdrowia: mamy laboratorium, działa oddział położniczy, możemy przechowywać szczepionki i lekarstwa. To wszystko dzięki Wam!

Ale teraz prosimy o pomoc dla naszej wspólnoty zakonnej. Po 32 latach służby borykamy się z prądem – światłem dla nas samych i dlatego ośmielamy się prosić o luksus, jakim jest dla nas zamrażarka o pojemności 160 litrów, w której przechowywać będziemy żywność. Byłby to prezent na 100 lecie naszego zgromadzenia.

 

Siostra Teodora Grudzińska, Siostra Pasjonistka

 

Kosztorys:

Zamrażarka STECA PF 166-H 160l. – 1.320.000 FCFA
Moduł solarny – 75.000
Regulator prądu – 65.000
Bateria 155/Ah/12V – 120.000
Praca i cło – 650.000

Razem – 4 000 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.